Belediye Meclisi’nde Nisan ayı toplantısı yapıldı. 21 maddelik gündemin görüşüldüğü meclis toplantısında meclis başkan vekili, katip üye, encümen ve komisyon üyelerinin yeniden belirlenmesi için seçimler yapıldı. Öte yandan 104 emekli amiralin bildirisine Belediye Meclisi’nden tepki geldi.

Belediye Meclisi nisan ayı toplantısı Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat başkanlığında toplandı. Toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde emekli amirallerin yayınladığı bildiriye tepkiler vardı. Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat 104 emekli amiralin darbe imalı bir bildiri yayınladığını ifade ederek sert tepki gösterdi. Yağbat, “Emekli maşalar kendi uydurdukları gündemle kaos yaratmanın çabası içerisine girmişlerdir. Kimse bize rota çizemez. Milletin iradesi haricinde hiç kimsenin söz söyleme hakkı yoktur” dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Selim Güloğlu da vefatının 24’üncü yılı nedeniyle merhum Alparslan Türkeş’i anarak konuşmasına başladı. 104 emekli amiralin darbe imalı bir bildiriyle ilgili de açıklama yapan Güloğlu  “Antidemokratik ve tehdit içerikli bildiriyi MHP Belediye meclis grubu olarak reddetmekteyiz.  Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur” dedi.

AK Parti grubu adına söz alan Muhammed Fatih Temur da 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriyle ilgili açıklamalarda bulundu.  “darbe sevdalısı köhnemiş, bozuk zihniyetin ürünü olan 104 amiral eskisinin yayınladığı sözde bildiri ile siyasete ayar vermeye çalışmışlardır” dedi.  Haddi aşan sözde bildirinin tarihin tozlu sayfalarında yerini aldığını dile getiren Temur, “Bu bildirye imza atanların ve akıl hocalarının en ağır şekilde cezalandırılacaklarından hiçbir şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

SEÇİMLER YAPILDI

Belediye Meclisi’nde gündem dışı konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşmesine geçildi. 21 maddelik gündemin görüşüldüğü meclis toplantısında, meclis başkan vekili, katip üye, encümen üyesi ve komisyon üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

Seçimlerde AK Parti ve CHP grubu aday gösterdi. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde birinci meclis başkan vekilliğine AK Parti’den İsmail Bölükbaş, ikici başkan vekilliğine AK Parti’den Bülent Özdoğan seçildi.

Encümen üyeleri de AK Parti grubundan belirlendi. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde Suat Aydoğdu, Ertuğrul Eren ve Ünsal Yeter encümen üyeliği görevine getirildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu ve Tarife Komisyonunda ise üç isim AK Parti grubundan, iki isim CHP grubundan belirlendi.

Komisyonlar şu isimlerden oluştu;

Plan ve Bütçe Komisyonu: Namık Kemal Batman, Mustafa Tuzcu, Reşit Keleş, Nazik Bulut, Şentürk Günnaz.

İmar Komisyonu: Ubeydullah Ahıskalı, Muhammet Fatih Temur, Bilal Selman Özünel, Didem Semiz Tokgöz, Eren Atlas.

Tarife Komisyonu: Reha Kip, Cevdet Yalçınkaya, Meryem Demir, Uğur Soyocak, Mustafa Gürbüzer.

You may also like

More in Gündem