Emniyet Kemeri Takan Sürücüler Kitapla Ödüllendirildi

Çorum’da denetim yapan trafik polisleri emniyet kemeri takan ve kurallara uyan sürücülere ve araçlarda bulunan çocuklara kitap hediye etti.

Çorum Emniyet müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Karanlığa Umut Ol” projesi kapsamında İtfaiye kavşağında uygulama yaptı. Denetimler sırasında trafik kurallarına uyan ve emniyet kemeri takan sürücülere toplumda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kitap hediye edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 100 temel eseri oluşturan kitaplardan hediye edilmesi, sürücüler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Trafik Şube Müdürü Bünyamin Demir, daha önce “Karanlığa Umut Ol” projesi kapsamında Altı Nokta Körler Derneği ile yaptıkları ortak çalışma kapsamında görme engelli bireyler için kitap seslendirdiklerini hatırlatarak, “Bugün de emniyet kemeri takan ve trafik kurallarına uyan sürücülerimizi ödüllendirmek ve farkındalığı artırmak için kitap hediye ediyoruz.” dedi.

İl genelinde 5 farklı noktada bu uygulamayı gerçekleştirdiklerini söyleyen Demir, “Uygulamalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 100 temel eseri oluşturan kitapları hem sürücülerimize hem araç içerisinde bulunan çocuklarımıza hediye ediyoruz. Şu anda 50 sürücüye yaklaşık 75 kitap hediye ettik. Emniyet kemeri takarak can güvenliğimizi artırdığımız gibi çocuklarımızla birlikte kitap okuma alışkanlığımızın da artırılmasını istiyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem