Erdoğan Cengiz, Yeniden Başkan Seçildi

Çorum Büro Memur-Sen Şubesi’nin 5. olağan genel kurulu yapıldı. Erdoğan Cengiz yeniden başkan seçildi.

Büro Memurları Sendikası Çorum Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu, pazar günü Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı genel kurulda Büro Memur-Sen Şube Başkanı Erdoğan Cengiz yeniden göreve seçildi.

Genel kurula Memur-Sen’e bağlı sendika başkanları ve Büro Memur-Sen üyeleri katıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Necat Yazıcı yaptı. Yazıcı yaptığı açılış konuşmasında sendikal mücadelenin önemine dikkat çekti. Yazıcı, “memurlar olarak devletimizin milletine hizmet eden neferleriyiz” dedi.

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Erdoğan Cengiz de ‘hizmet sendikacılığı’ misyonuyla çalıştıklarını söyledi. “Bizim anlayışımızda devlet ve millet birbiri ile çatışan iki unsur değil, birbirini tamamlayan iki büyük değerdir” diyen Cengiz, halkın ve çalışanların yararına olan her şeyde siyasetin ve siyasetçinin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Memur-Sen İl Başkanı Tekin Çınar da sendikal mücadelelerinin temel ilkelerinden bahsetti.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay da genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek yeni yönetime başarı diledi.

Protokol konuşmaları sonrası gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Yönetim ve denetleme kurulları faaliyet raporlarının okunup ibrasının ardından seçime geçildi. Erdoğan Cengiz başkanlığındaki yeni yönetim kuruluna Şaban Çil, Yüksel Demir, Ahmet Gümüş, Timur Çeken, Turgay Yıldırım ve Emre Yakıcı seçildi.

You may also like

More in Manşetler