Çorum Web TV aracılığıyla Eğitim Camiasına ve Çorum Halkına Mesaj Verdi

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek göreve başladı.  Abdullah Kodek, Çorum Web TV aracılığıyla eğitim camiasına ve Çorum halkına mesaj verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendirilmesi ile boşalan göreve Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek atanmıştı. Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Çorum’daki görevine başladı.

Çorum Web TV’ye açıklamalarda bulunan Abdullah Kodek Çorum halkına ve eğitim camiasına mesaj verdi.

Geleceğin inşa edilmesi ve toplumun şekillenmesinin ancak eğitim politikalarının sağlıklı bir şekilde planlanması ile mümkün olacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, “İlimiz için belirlenen yol haritamızda 2023 hedeflerine hep birlikte koşacağız.” dedi. Kodek, dünyanın gelişimini takip eden, yeniliklere açık, girişimci, ufku geniş nesiller yetiştirmek hedefiyle çalışacaklarını vurguladı.

Çocukları proje odaklı düşünmeye sevk eden eğitim uygulamalarının faydalı olduğunu belirten Kodek, “Çünkü üretime dayalı olan ve somut çıktılar sunan proje odaklı eğitim yaklaşımları, kalıcı dönütlerle ülkemize katkı sunacaktır. Çocuklarımızın teknolojiyi bilmeleri ve yeni projelerle ülkemiz yararına üretimler yapma potansiyeline sahip olmaları geleceğimiz için hayati önemdedir. Bu doğrultuda emeği geçen tüm eğitim camiası çalışanlarına ve paydaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İlimiz için planladığımız hedeflerin muktedir şekilde hayata geçmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

 

You may also like

More in Eğitim