İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından duyurduğu “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımının ardından Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi yaya farkındalığına dikkat çekmek için Çorum ve ilçelerinde de ana caddeler ve okul çevrelerindeki yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çekildi. Ekipler yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla yaya geçitlerindeki beyaz şeritlerden ortada bulunan şeridi kırmızıya boyayıp ‘Önce Yaya’ görseli çizdi.

“30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması Osmancık’ta düzenlenen program ile gerçekleştirildi. Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması kapsamında yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çekildi. Programa katılan Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve beraberindekiler burada öğrencilere ve sürülere broşür ve kırmızı düdük dağıttı.

Bayat’ta uygulama kapsamında ilçe merkezinde yaya geçitlerine kırmızı çizgi çeken Kaymakam Mustafa Çelik ve Bayat Belediye Başkanı Ekrem ünlü sürücüleri uyardı.

Sungurlu’da ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte sürücülere geçiş önceliğinin yayalarda olduğu hatırlatıldı. Kaymakamlık önünde düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Görkem Güncan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

You may also like

More in Gündem