Hitit Üniversitesi’nden Uluslararası İslami Sigortacılık ve Finans Sempozyumu

Hitit Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası İslami Sigortacılık ve Finans Sempozyumu başladı. İki gün sürecek sempozyum açılış töreni ile başladı.  Sempozyuma katılan bazı akademisyenler video konferans yöntemi ile bağlanarak bildirilerini sundu.

Hitit Üniversitesi, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Alanında uzman çok sayıda akademisyenin katıldığı İslami Sigortacılık ve Finans Sempozyumu Meslek Yüksek Okulu Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Sempozyumun açılışında konuşan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, ülkemizde ekonomik faaliyetlerinin dinimize uygun şekilde yürütülmesine katkı vermek istediklerini ifade etti.

Sigortacılık ve finans anlamında İslam’a uygun bir anlayışın hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Öztürk, “Müslüman kazancını helal yolla elde etmesi ve helal yolla elinden çıkarması gerekiyor.” dedi.

Sempozyumun açılışına katılan Çorum Belediyesi Başkan Vekili Lemzi Çöplü de bir konuşma yaptı.  Çöplü, sigortacılık ve finans alanında uzman akademisyenlerin etraflıca tartışacağı konuların ve burada alınacak kararların faydalı olacağını ifade etti.

Üniversiteler Arası Kurul Başkanı Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın ve Prof. Dr. Hayrettin Karaman da sempozyumun açılışına telekonferans yöntemiyle katıldı. Akademisyenler, İslami Sigortacılık ve Finans konusunda yönelik görüşlerini dile getirdikleri sempozyum, yarın sona erecek.

You may also like

More in Ekonomi