İlk Sayısı Basılan Dergi, Çorum’daki Liselere Dağıtıldı

Çorum Belediyesi Eğitim-Kültür yayınlarını yeni bir dergiyle daha da zenginleştirdi. Kadeş Gençlik Dergisi’nin ilk sayısı basıldı. Kadeş Dergisi, genç okurlara ulaştırılmak üzere Çorum’daki liselere dağıtıldı.

Çorum Belediyesi, yeni bir dergiyle Çorum’un eğitim ve kültür hayatına katkıda bulunuyor. Gençlere yönelik hazırlanan Kadeş Gençlik Dergisi’nin ilk sayısı yayımlandı. Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce hazırlanan dergi, genç okurlarıyla buluşturulmak üzere Çorum’daki liselere dağıtıldı.

Genç Kadeş Dergisi; gençlerin düşünen, sorgulayan, yeniliğe açık, farklılıklara saygılı, milli ve manevi değerlerimizi sahiplenen, topluma faydalı insanlar olarak yetişmesine katkı sunmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın gençlere mesajı ile yayın hayatına merhaba diyen dergide genç kalemlerin yazılarına da yer veriliyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan,  gençleri dergi ve kitapla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Yazma konusunda yetenekli gençlerimizi Genç Kadeş platformuna davet ediyoruz. Dergimize yazı göndermek isteyenler, Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bizzat ya da elektronik ortamlardan bu yazılarını iletebilirler.” dedi.

You may also like

More in Eğitim