Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi’nin başlattığı iyilik hareketi yardım kolileri ve nakdi yardımlarla devam etti.

Türkiye Diyanet Vakfı’na hayırseverler tarafından yapılan bağışlar Beytepe Cami’nde düzenlenen programla 100 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıldı. Gıda kolileri ve nakdi yardımlar ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Yardım dağıtım programına Çorum İl Müftüsü ve TDV Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer, TDV Çorum Şube Yöneticisi Ramazan Tarık Gökçe, TDV Çorum Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ersoy ve Hüseyin Erci, TDV Çorum Şubesi Muvazzaf Personeli Ahmet Emin Kaplan, Beytepe Cami Müezzini Rıfat Sert ile ihtiyaç sahibi aileler katıldı.

Çorum İl Müftüsü ve TDV Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer, konuyla ilgili açıklamasında;

“Bu yıl ki Camiler ve Din Görevlileri Haftasında başlattığımız iyilik hareketine devam etmek istedik. Çorumlu hemşehrilerimizin verdiği bağışları Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfımız vasıtasıyla veren el ile alan eli buluşturmuş olduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla başlattığımız kampanyamızda önceki teslimatımızda toplam 140 ihtiyaç sahibine ulaşırken bugün de 100 ailemiz olmak üzere toplamda 240 aileye 80 bin TL’lik yardım yapmış olduk. Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak böylesi bir hayra aracı olmaktan büyük memnuniyet duyarken hizmette maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm hayırsever vatandaşlarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Yüce Allah hayırlarını kabul eylesin.” dedi.

You may also like

More in Eğitim