Hafta Sonu Kar Var, Sıcaklık 17 Derece Birden Düşecek

Meteoroloji uyardı. Kar yağışı ve soğuk hava yeniden geliyor.  Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren, kuzeybatı kesimlerden başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Çorum’da da soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Sıcaklıklar yaklaşık 17 drece birden düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki 5 gün boyunca kış mevsimi yeniden yaşanacak. Bölgemizde karla karışık yağmur ve kar yağışı hakim olacak. Hava sıcaklıkları da hissedilir derecede azalacak. Sıcaklıkların önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Çorum’da cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri kar yağışı beklenirken önümüzdeki 4 gün sıcaklıklar -2 ila 3 derece arasında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, soğuk ve yağışlı havanın sebep olabileceği yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, kar yağışları, buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

You may also like

More in Gündem