Şu Ana Kadar 2 Bin Hak Sahibine Kartları Dağıldı

Çorum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Sosyal Destek Kartı’ uygulaması 1 Nisan’dan itibaren uygulamaya geçiyor. İhtiyaç sahipleri kendilerine verilen kartlarla, Çorum Belediyesi ile sözleşme imzalayan yerel esnaftan alışveriş yapabilecek.

Çorum Belediyesi gıda yarımlarını yaparken hem ihtiyaç sahiplerine hem de yerel esnafa katkı sağlayacak. Bir süre önce kamuoyuna tanıtılan “Sosyal Destek Kartı” projesi için hazırlıklarda sona yaklaşıldı.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şu ana kadar 2 bin hak sahibi kartlarını telim ettiklerini belirerek, uygulamanın 1 Nisan’dan itibaren hayata geçeceğini açıkladı.

8 bin aileye Gıda Bankası aracılığıyla gıda desteği sunan Çorum Belediyesi, yardımların gıda bankası yerine yerel esnaftan yapılması amacıyla Vakıfbank ve esnaflarla protokol imzalamıştı. Yerel esnaflardan 60 kişi ile anlaşma sağladıklarını belirten Başkan Aşgın, “Vakıfbank tarafından o esnafın işyerine post makineleri konuldu. 2 bin hak sahibine kartları dağıldı. Mart ayı sonuna kadar tamamı dağıtılmış olacak. 1 Nisan’dan itibaren alışverişleri başlatıyoruz. Bu tarihten itibaren Gıda Bankası kapanacak ve ihtiyaç sahipleri kendilerine verilen kartla anlaşma imzalanan 60 yerel esnaftan alışverişini yapabilecek” dedi.

You may also like

More in Ekonomi