Gazi Caddesi ile Kıbrıs Caddesi Birbirine Bağlanıyor

Çorum Belediyesi, şehrin trafiğini rahatlatmaya yönelik kalıcı çözümler üretmeye devam ediyor. Kadeş Meydanı’nın arka tarafında bulunan Garip Dede Sokağı’nda yol açma ve genişletme çalışması başladı. 15 metre genişliğindeki yol tamamlandığında Kıbrıs Caddesi ve Gazi Caddesi trafiği de rahatlayacak.  Mahalle sakinleri yapılan çalışmadan dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Çorum Belediyesi, tıkalı damarları açarak şehir trafiğini rahatlıyor. Kadeş Meydanı arkasında yeni açılan ve genişletilen yol Gazi Caddesi ile Kıbrıs Caddesi’ni birbirine bağlayacak.

Sokakta bulunan 6 binanın kamulaştırılmasının ardından yol açma çalışmasına başlayan Çorum Belediyesi, bir yandan kazı çalışmalarını sürdürürken öte yandan stabilize dolgu çalışmasını yürütüyor.

Yapılacak bu yeni bağlantı yolunun Gazi Caddesi ve Kıbrıs Caddesi trafiğini rahatlatacağını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Garip Dede Sokağı’nın yanında bulunan 6 adet gayrimenkulün kamulaştırmasını yapmak suretiyle burada yıkım işlemlerini geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik. Kazı ve dolgu çalışmalarını başlattık. Asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte Garip Dede Sokağımızın asfaltını sereceğiz. Bu bağlantı yolu trafiğe açtığımızda Kıbrıs Caddesi İle Bahabey Caddesi’nin kesiştiği kavşakta oluşan trafik yoğunluğunu azaltmış olacağız.‘’ dedi.

Mahalle sakinleri de yapılan çalışmadan memnun olduklarını dile getirerek Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

You may also like

More in Gündem