Çorum’da Yaya Geçitlerindeki Bazı Çizgiler Kırmızıya Boyandı

İçişleri Bakanlığı tarafından “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” sloganıyla başlatılan farkındalık çalışması, Çorum’da da protokol üyelerinin katılımıyla yapıldı. Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkan Vekili Lemzi Çöplü, yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekerek sürücüleri uyardı.

İçişleri Bakanlığı, yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmalarının ardından bu kez de ‘kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ şeklinde yaya geçitlerinin kırmızı renkle boyanması için çalışma başlattı. Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor.

‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ kampanyası, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da uygulamaya konuldu. Vali Mustafa Çiftçi’nin de katıldığı ektikle uygulamanın startını verildi. Gazi Caddesi Saat Kulesi önündeki yaya geçidindeki çizgiler kırmızıya boyandı.

Yapılan çalışmayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Çiftçi, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda tüm ülkede olduğu gibi Çorum’da da yaya güvenliğine kampanya başladığını söyledi. Trafikte yaya güvenliğinin önemli olduğuna vurgu yapan Çiftçi sürücülerden yaya önceliğine dikkat etmelerini istedi.

Etkinlik sırasında Vali Mustafa Çiftçi ve protokol üyeleri sürücüleri bilgilendirerek maske ve şapka dağıttı.

You may also like

More in Gündem