Çorum Belediyesi’nin tarihi kent meydanı çalışmaları kapsamında merkez otobüs durağı Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ne taşınacak.  Merkez otobüs durağı olarak belirlenen alanda hazırlıklar son aşamaya geldi. Halk otobüsleri, yeni durakta yolcu indirip bindirilecek yerleri belirlemek için çalışma yaptı.

Çorum Belediyesi, tarihi kent meydanı çalışmaları kapsamında merkezdeki otobüs durağını Recep Tayyip Erdoğan Caddesi yanına taşıyacak. Merkez otobüs durağının taşınmasıyla birlikte tarihi meydan için çok önemli bir adım daha atılmış olacak.

Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, yaptığı açıklamada yeni merkez otobüs durağı için fiziki çalışmalarda sona gelindiğini aktardı. Yeni merkez otobüs durağının en kısa zamanda yeni yerinde hizmete geçeceğini vurgulayan Lemzi Çöplü, “Toplu taşıma duraklarımızın yeni yeriyle ilgili çalışmalarımız son noktaya gelmiş bulunmakta. Mevcut yerimizde asfaltımızı attık, fiziki düzenlemelerimizi yapıyoruz ve en kısa zamanda yeni durak olarak burayı kullanmaya başlayacağız. Klimalı duraklarımız ve satış noktalarımızla Saat Kulesi durağını tamamen buraya taşımış olacağız. Burada araçların giriş-çıkışlarıyla ilgili herhangi fiziki bir sıkıntı yok. En kısa zamanda da durakların faaliyetine başlamış olacağız.” dedi.

Trafiğin daha düzenli ve akıcı olması için büyükşehirlerde kullanılan uygulamaya benzer bir uygulama ile otobüsler için ayrı şerit belirlediklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Buraya girerken Recep Tayyip Erdoğan Caddesinden geçişlerle ilgili olarak biz hem bisiklet yolu yanında da otobüs yolu olarak düşündüğümüz bir alan belirledik. Büyükşehirlerde tramvay hattı, otobüs hattı olarak kullanılan özel bir alan gibi biz de burada bir alan ayırmış olduk. Otobüslerin burada trafiği tıkamadan giriş yaparak yolcusunu aldıktan sonra tekrar Gazi Caddesi’ne katılım sağlaması amacıyla 50 metrelik bir alanda yolu ikiye bölmüş olduk.” şeklinde konuştu.

Trafik sorunu yaşamamak adına sürücülere de sorumluluk düştüğünü dile getiren Çöplü, “Vatandaşlarımızdan otobüs yolu olarak belirlediğimiz alanlara araç park etmemelerini rica ediyoruz. Otobüslerin giriş ve çıkışlarıyla bağlantılı olarak hem hız kazanılması hem de trafiğin tıkanmaması anlamında bu şekilde bir çözüm ürettik. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Eğitim