Çorum’da 70 okula, DOKAP projesi ve hayırseverlerin destekleriyle tasarım beceri atölyesi kurulacak.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen proje ve hayırseverlerin de desteğiyle Çorum merkez ve 13 ilçede toplam 70 okula tasarım ve beceri atölyesi kurulması amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için okullarımızda tasarım- beceri atölyeleri kurulması büyük önem arz etmektedir. İlkokuldan başlayarak tüm öğretim kademelerinde, çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine olumlu etki kazandıracaktır. Atölyelerimiz ortak bir amaç doğrultusunda öğrencilerimizin özellikle el becerilerini kullanmasını önemseyen, mesleklerle ilişkilendirilmiş olacaktır. Tasarım-beceri atölyeleri; bilim, sanat, spor ve kültür odaklı yapılandırılacaktır.” denildi.

Yapımı tamamlanan atölyelerden Ahmet Tevfik İleri Ortaokulu’nda yer alan robotik kodlama atölyesi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek’in katılımıyla açıldı. Kodek “1.600.000 TL bütçesi olan DOKAP projesi ile ilimizde kurulacak atölyelerin tamamından tüm okullarımız faydalanabilecektir.” dedi.

You may also like

More in Eğitim