Kış mevsiminin etkisini gösterdiği bu günlerde sokakta yaşayan hayvanlar soğuk hava şartlarından olumsuz etkileniyor. Organize Sanayi Bölgesi ve Akkent Mahallesi’nde yavrularıyla birlikte donmak üzere olan anne ve yavru köpekler, Çorum Belediyesi ekipleri tarafından hayvan bakımevine getirildi.

Soğuk ve karlı havanın tüm yurdu etkisi aldığı günlerde şehir genelinde bir yandan karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Çorum Belediyesi bir yandan da merkezde ve kırsalda yaşam mücadelesi veren sokak ve yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Organize Sanayi Bölgesinde boş bir arazide donmak üzere olan anne köpek ve 4 minik yavru fark edildi. Akkent Mahallesi’nde 9 minik yavrusu bulunan anne köpeğin Çorum Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde sıcak bir ortamda bakımlarının yapıldığını söyleyen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Anne köpek ve dört minik yavrusu ekiplerimiz tarafından donmak üzereyken bulundu. Şimdi hem güvenli hem de sıcak yuvalarındalar. Sokaktaki canlarımız için de aşkla çalışıyoruz.” diye konuştu.

You may also like

More in Asayiş