Toplumu spora teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası, 23-30 Eylül arasında 81 ilde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  Avrupa Spor Haftası Çorum’da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Avrupa Spor Haftası nedeniyle Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlenen etkinlikler Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, antrenörler ve sporcular katıldı.

ASKF Başkanı Sefer Kurtaran yaptığı konuşmada Avrupa Spor Haftası’nı tebrik ederek, sporun hayatın her alanında olması gerektiğine vurgu yaptı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de konuşmasında sadece bir gün değil hergün sporun hayatımızda yer aldığını ifade etti. Gençleri spora davet eden Eğer, Çorum Belediyesi’nin hayata geçirdiği spor yatırımları ile artık spor yapma imkanlarının daha çok geliştiğini söyledi. Eğer, belediye tarafından yapılan iki adet yarı olimpik havuzu ile, yüzme sporunun ilimizde yaygınlaşacağını belirtti.

Haşim Eğer, milli takımlar düzeyinde Çorum’da yapılan kamlar hakkında da bilgi verdi. Eğer, özel sporcular atletizm milli takım kampının Çorum’da gerçekleşeceğini açıkladı.

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen program sonunda, spor kulüpleri tarafından gösteri sunuldu.

You may also like

More in Gündem