Azerin, Osmancık’ta Şehit Aybüke Yalçın’ın Mezarını Ziyaret Etti

Ünlü sanatçı Azerin Çorumlu şehit öğretmeni unutmadı. Şehit Aybüke Yalçın’ın Osmancık’taki kabrini ziyaret eden Azerin, çiçek bırakıp dua etti.

Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin’in şehit öğretmen Aybüke Yalçın’a olan ilgisi dikkat çekti. Her fırsatta Aybüke öğretmeni anan Azerin,  şehit öğretmenle anılan Mağusa Limanı isimli türküye de konserinde yer verdi. Azerin, Çorum’dan ayrılmadan önce de Osmancık’a giderek şehit öğretmenin mezarını ziyaret etti.

Orkestra ekibi ile birlikte Asri Mezarlıktaki şehitliğe giden Azerin burada şehit öğretmen Aygübe Yalçın’ın mezarına çiçek bıraktı. Azerin burada önce Aybüke öğretmenin mezarı başında, daha sonra şehitlikte bulunan diğer şehit mezarları başında tek tek dua etti.

Azerin Çorum Web TV mikrofonlarına açıklama yapan Azerin “Şehit Aybüke Yalçın’ın mezarını ziyaret etmek arzum vardı. Çok şükür bugüne nasip oldu” dedi. Aybüke öğretmen başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla andığını söyleyen Azerin “İnşallah Türkiye Cumhuriyeti terör örgütü PKK’nın kökünü kesecek” şeklinde konuştu.

Azerin ayrıca şehit Aybüke öğretmenin babası Sadık Yalçın ile telefon görüşmesi yaptı. Azerin, “Aybüke öğretmen hepimizin evladı. Sadece Türkiye’de değil Azerbaycan’da da herkesin kalbinde yaşayacak” dedi.

You may also like

More in Asayiş