Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çorum’a uğradı. Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin karşıladığı Bakan Kasapoğlu, Millet Bahçesi’nde ağırlandı.

Program dönüşü Ankara’ya giderken Çorum’da mola veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Millet Bahçesi’ne gelen vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi, muhabbet etti. Gençlerle basketbol da oynayan Kasapoğlu, Çorum’da sporun gelişmesi için her branşa yönelik önemli projeleri, tesisleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’in de eşlik ettiği ziyaret sonrası Bakan Kasapoğlu Çoruminia’yı gezerek Vali Çiftçi, Başkan Aşgın ve Rektör Öztürk’le samimi bir sohbet etti.

Son 3 yılda Çorum merkeze 120 Milyon TL spor yatırımı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun özellikle spor yatırımları konusunda çok büyük destekleri olduğunu vurguladı. Kasapoğlu’nun her daim Çorum’un yanında olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, verdiği destekler nedeniyle Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti. Bakan Kasapoğlu’nun son üç yılda sadece Çorum merkeze 120 Milyon TL’lik spor yatırımı yapılmasında büyük emeği olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, “Sayın Bakanımızla yapımları tamamlanan spor tesislerimizin açılışlarıyla ilgili de istişarede bulunduk. Yarı olimpik yüzme havuzları, nizami sentetik futbol sahaları, semt sahaları ve yapımı tamamlanan diğer spor yatırımlarımızı Sayın Bakanımızın da katılımlarıyla açmayı planlıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde açılış programlarını netleştirip bu önemli tesislerin açılışını yapacağız.” diye konuştu.

Basketbol maçında kazanan dostluk oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Millet Bahçesi’nde gençlerle basketbol oynadı. Vali Mustafa Çiftçi, Başkan Aşgın ve Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün de yer aldığı tek pota basketbol maçı hayli çekişmeli geçti. Maç sonunda kazanan dostluk oldu.

You may also like

More in Gündem