Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü işçi ve emekçilerle birlikte kutladı. Sendika ve sivil toplum örgütlerinin düzenlediği etkinliklere katılan Başkan Aşgın, işçilere karanfil vererek bayramlarını kutladı.

1 Mayıs Platformu Kutlama Komitesi tarafından düzenlenen etkinliklere sendikalar, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri katıldı. Gazi Caddesi’nde başlayan yürüyüş, Hürriyet Meydanı’na kadar devam etti. Kutlamalara Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da katıldı. Alanda bulunanlara karanfil dağıtan Başkan Aşgın, tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Emeği ve alınteri ile para kazanan işçilerin he zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Aşgın, “Başta belediyemizde çalışan emeçilerimiz olmak üzere emeği ile ülkemizin kalkınmasına katkı veren tüm işçi kardeşlerimizin işçi bayramını tebrik ediyorum. En güzel harcanan para, alın teri ile emekle kazanılmış paradır. Ülkemizin kalkınmasına şehrimizin güzelleşmesine katkıda bulunan tüm emekçi, işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyorum.” dedi.

 

 

 

 

You may also like

More in Gündem