“Şehrimize hizmet eden tüm emekçi kardeşlerimizin günü kutlu olsun”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yayımladığı mesajda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulunarak “1 Mayıs’ın birliğimizin, beraberliğimizin, dirliğimizin, dayanışmamızın, kardeşlerimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Başkan mesajında “Gerek kültürümüzde gerekse inancımızda emek, alın teri, iş, hizmet, çalışmak bunlar en yüce değerlerdendir. Her zaman bunların bir değer olduğu anlayışının farkında olduk. İnsana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terinin kutsal olduğunu bilen bir anlayışla hareket ettik. Belediyemizde görev yapan tüm mesai kardeşlerimizin yaşam koşullarının daha da iyileşmesi için her türlü adımı attık. İşçi kardeşlerimizin haklarına hassasiyetle sahip çıktık. Bundan sonra da bu anlayışla görevimize devam edeceğiz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de emeğe verilen değerin ve gösterilen saygının gündeme alındığı bir gün olduğu, bu konularda farkındalık oluşturduğu için oldukça önemli bir gün olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Başkan Aşgın açıklamasını “Başta, şehrimizde ihtiyaç duyulan belediye hizmetlerini sunan her bir kardeşimizin ve tüm işçi kardeşlerimin, emekçilerimizin, çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü tebrik ediyorum. 1 Mayıs’ın birliğimizin, beraberliğimizin, dirliğimizin, dayanışmamızın, kardeşlerimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” diyerek tamamladı.

You may also like

More in Gündem