Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 2021-2022 futbol sezonuna şampiyonluk hedefiyle hazırlanan Çorum Futbol Kulübüne maddi ve manevi her türlü desteği vermeye devam ettiklerini belirterek, yeni sezon öncesi Saat Kulesi başta olmak üzere şehrin önemli noktalarını Çorum FK bayraklarıyla donatacaklarını duyurdu.

AŞGIN: TAKIMIMIZI SÜPER LİGDE GÖRMEK İSTİYORUZ

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum FK’nin ileriye dönük hedefleri ve şehrin beklentileri noktasında umut dolu mesajlar verdi. “Bizim bir muradımız var, bu takımı üst liglerde, süper ligde görmek” diyen Aşgın, rota kupa sloganıyla şampiyonluğun hedeflendiği yeni sezona Çorum Belediyesi’nin en güçlü şekilde maddi ve manevi destek verdiğini, belediyenin dün olduğu gibi bugünde Çorum FK’nin sonuna kadar yanında olduğunu vurguladı.

SAAT KULESİ’NE DEV BAYRAK ASILACAK

Özellikle yeni sezon öncesi taraftarların bayrak konusundaki taleplerine Çorum Belediyesi olarak öncülük edeceklerini kaydeden Başkan Aşgın, “Madem taraftarlar bunu istiyor. Şehrin merkezi dünyanın merkezi Saat Kulesini kırmızı-siyah renkleriyle donatmak ve yeni sezonda başarı dilemek bizlerin boynunun borcudur. Tüm hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum. Saat Kulesini kırmızı-siyah renklerle donatalım. Biz buradan başlatalım, yeni sezonda birinci lige yürüyüşümüzü net bir şekilde gösterelim” şeklinde konuştu.

HEDEF ŞAMPİYONLUK, ROTA KUPADIR

Şehrin farklı noktalarına belediye olarak dev bayraklar asacaklarını vurgulayan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Saat Kulesinden başlamak üzere şehri kırmızı-siyahlı renklerle donatmaya başlıyoruz. Ama bundan sonrası da hemşerilerimizin. Hemşerilerimizi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Bütün balkonları mümkün olduğunca Çorumspor bayraklarıyla donatalım. Bu heyecanı tüm şehir olarak hep birlikte yaşayalım. İnşallah sezon sonunda aynen 2018-2019 sezonunda olduğu gibi mehterle, konserlerle büyük bir coşkuyla şampiyonluğu kutlayalım. Çorum’u diğer alanlarda olduğu gibi sporda da hak ettiği yere el ele getirelim. Bu yıl o yıl olsun, rotamız kupa olsun. O kupayı dünyanın merkezinde kaldırmak hepimize nasip olsun” dedi.

ÇORUM BELEDİYESİ’NDEN TAM DESTEK

Çorum Belediyesi’nin stadyumdan tesislere, otobüs ve personel desteğinden yıllık 2 milyon lirayı bulan sponsorluğa kadar Çorum Futbol Kulübüne önemli katkılar sağladığını ifade eden Başkan Aşgın, “Çorumspor sadece Çorum merkezin değil tüm ilçelerimizin takımıdır. Bu takıma bütün ilçelerimizle birlikte sahip çıkarak Saat Kulesi Meydanında şampiyonluk coşkusunu birlikte yaşamalıyız. Zafer inananlarındır. Sahada bizim, stadyumda bizim, Çorumspor’da bizim, başkanda bizim, topçuda bizim, bu konuya gönül veren gazetecilerde bizim ve bu şehir bizim hep beraberiz” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Gündem