Çorum Belediyesi, şehri altyapı ve yol ağlarıyla örmeye devam ediyor.  Fen Lisesi bölgesinde yeni yapılaşmanın olduğu alanlarda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Şehrin altyapısını ve yollarını sürekli olarak geliştirmeye devam eden Belediye, 2022 yılında 56 bin metre altyapı çalışması yapmıştı. Bu kapsamda Çorum Belediyesi yeni yapılaşmanın olduğu Fen Lisesi 17’inci sokakta yeni açılan yolda asfalt çalışması öncesinde altyapı çalışmalarına başlatıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz yıl planlanan altyapı çalışmaları kapsamında Çorum’u altyapı ağlarıyla ördüklerini belirterek, “Yaptığımız çalışmalarla, şehrimizdeki ulaşım ve yaşam kalitesini artırıyoruz.” dedi. Fen Lisesi bölgesindeki yeni yapılaşma alanlarında altyapı ve yol çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Başkan Aşgın, “Fen Lisesi 17’inci sokakta 800 metrelik yol açtık. Bölgenin altyapı çalışmalarına başladık ve bölgede kanalizasyon hattı yapımı devam ediyor. Altyapı çalışmalarının ardından yolumuzu asfaltlayarak vatandaşlarımızın hizmete sunmuş olacağız.” dedi.

You may also like

More in Gündem