Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’ın Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a yönelik iddialarına Çorum Belediyesi basın biriminden video ve fotoğraflarla desteklenen yanıt geldi.  

Çorum Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yalan yanlış ithamlarla algı oluşturma gayreti içerisinde olan, aynı yalan ve iftiraları ard arda sıralayan Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz’ın değerli hemşehrilerimizi yanıltıcı nitelikteki açıklamalarının devam etmesine karşı hemşehrilerimizin doğru bilgilendirilmesi hususunda saygımızın bir gereği olarak bu açıklamanın yapılması zaruri olmuştur.

Sayın CHP Grup Başkanının açıklamaları, isnat ettiği suçlamalar bir FETÖ taktiğidir. CHP Grup Başkanı, FETÖ ağzıyla konuşmuştur. Tüm Çorum kamuoyunun da çok yakından bildiği gibi Sayın Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, hayatının hiçbir döneminde FETÖ’yle mensubiyet kurmamış, iltisak oluşturmamış, hain terör örgütüne sempati duymamıştır. Başkanımızın, hiçbir FETÖ davasında şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulmamıştır.

FETÖ’nün gerçek yüzünü gösterdiği, artık bir terör örgütü olarak damgalandığı 17-25 Aralık 2013 yargı darbesi girişimi sürecinde Türkiye’de ilk kurulan oluşumlardan Milli İrade Platformunun başkanlığını Belediye Başkanımız Sayın Dr. Halil İbrahim Aşgın yürütmüş, Çorum’daki 54 Sivil Toplum Kuruluşunu bu çatı altında toplamıştır. Bu platform, FETÖ’ye karşı en güçlü duruşu sergileyen oluşumlardan biri olmuştur. FETÖ ile aktif mücadele kapsamında birçok eylem ve etkinliğe öncülük etmiştir. Başkanımız, 5 yıl süreyle platformun başkanlığını yürütmüş, Belediye Başkan adayı oluncaya kadar da görevini başarıyla sürdürmüştür.

Yine, FETÖ’yle mücadele konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği veren sivil toplum hareketlerinden biri başkanlığını yaptığı Çorum Milli İrade Platformu olmuştur. Bu konu da FETÖ’nün kökünü kazımaya and içmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilindedir.

CHP Belediye Meclisi Grup Başkanının açıklamalarının kime/kimlere ve neye hizmet ettiği ortadadır. Bu açıklamaların FETÖ’cüleri mutlu etmekten, sevindirmekten öteye gitmediği aşikardır. FETÖ, CHP Grup Başkanı üzerinden 17-25 Aralık yargı darbesi girişiminde FETÖ’ye karşı etkili bir çalışma yürüten Çorum Milli İrade Platformu ve platform başkanı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan intikam mı almak istemektedir? CHP Grup Başkanı’nın bu açıklamaları şehrimizin tüm kesimlerinin tevazu, samimiyet ve gayretle aşkla çalışan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın tüm Çorum’un teveccüh ve sempatisini kazanmasıyla ilgili bir rahatsızlığın da yansıması olabilir mi?

Sayın CHP Grup Başkanının bu hırçınlığının sebebi kendi siyasi ikbali, partisi içerisinde yer edinmeye yönelik kişisel hesapları mıdır? Ya da en yakın seçimde kendisine siyasi alan oluşturma çabası mıdır? Gayesi her ne ise bu kişisel hesapları Belediye Başkanımız üzerinden görmeye çalışması asla kabul edilebilir bir durum değildir.

Kim ne derse desin, hangi tezviratları yaparsa yapsın Çorum Belediyesi olarak Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın başkanlığında ilk günkü aşkla, verilen ahde sadakatle Çorum’u imar etmeye, gönüller yapmaya devam edeceğiz. Biz, her sabah hangi mahallemize, hangi caddemize hangi hizmetleri götüreceğimizi, hangi hemşehrimizin yarasına merhem olacağımızı düşünüyor, tüm enerjimizi Çorum’umuz için harcıyoruz.

Boş laflarla geçirecek vaktimiz yok. Tek gayemiz HAKK’ın rızası, halkımızın duasıdır. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

 

 

 

You may also like

More in Gündem