Çorum’da ulaşımın rahatlaması için mevcut yolları yenileyen Çorum Belediyesi, alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çorum’da ulaşımı daha rahat ve konforlu hale getirmek için Çorum Belediyesi olarak hız kesmeden devam ettiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Şehit Osman Arslan İmam Hatip Lisesi, Ada koleji ve Ted Koleji gibi okulların ulaşım yolu olan Gülkent 1. Cadde önemli bir cadde. Burada yol ihtiyacı karşılamıyor idi. Ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yolun önemli bir kısmının altyapı işlemlerini yaparak yol genişletme ve asfalt serimi yaptı. Kalan kısmı ile ilgili de çalışmalarımızı başlattık. Altyapı, yol genişletme ve asfalt serimi yapmak suretiyle Gülkent 1. Caddemizi modern bir yolla buluşturacağız” dedi.

Başkan Yardımcısı Zahir, okul sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, Şehit Osman Arslan İmam Hatip Lisesi, Ada koleji ve Ted Koleji’ne gitmek isteyen vatandaşların Gülkent 1. Cadde’de devam eden çalışmalar sebebiyle mağduriyet yaşamaması ve kolay ulaşım sağlamaları için (Büget yolu) Binevler 1. Cadde, Binevler 130. Sokak, Binevler 136. Sokak ve Binevler 10. Cadde güzergâhlarını takip ederek okullara ulaşmalarının daha kolay olacağını söyledi.

You may also like

More in Ekonomi