Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Uğurcan Dursun Dünya Masa Tenisi Federasyonu tarafından Olimpik Burs kazanan ilk ve tek Türk sporcu olarak tarihi başarı sağladı.

Çorumlu masa tenisçisi Uğurcan Dursun Türk sporunda bir ilke imza attı.  Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Uğurcan Dursun, Dünya Masa Tenisi Federasyonu tarafından Olimpik Burs kazandı.  Dursun, olimpik burs ile yurt dışındaki bir çok kampa ve müsabakada ülkemizi temsil edecek.

Son yıllarda bir biri ardına başarılı sonuçlarıyla göz dolduran ve Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu yetkililerinin de yakın takipte olduğu Uğurcan Dursun, ITTF tarafından “Future In Mind” projesi kapsamında, burs programına dahil edildi.

Olimpik Sporcu potansiyeli görülen isimlere verilen bu destek, seçilen sporculara yıl içindeki müsabakalara katılım desteği sunuyor.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Ülkemiz adına bir ilki gerçekleştiren Uğurcan’ı, antrenörü Ali Korkmaz ve tüm ekibimizi tebrik ediyor, nice başarılara diyoruz” dedi.

You may also like

More in Gündem