Çorum Belediyesi toplu ulaşımda hizmet kalitesini ve memnuniyet düzeyini artırmak için Hitit Ulaş A.Ş.’ye ait 23 otobüsü daha satın aldı.

Çorum’da toplu ulaşımda önemli girişimlere imza atan Çorum Belediyesi, Ulaş A.Ş.’den toplu ulaşım sistemi ve 18 otobüsü daha önce satın almıştı. Belediye, Ulaş A.Ş.’den 23 otobüsü daha satın alarak toplu ulaşımda etkisini artırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, “Güzel şehrimiz Çorum’da toplu ulaşımı en sağlıklı şekilde işletebilmek için göreve geldiğimiz günden beri çaba gösteriyoruz. Hemşehrilerimiz daha rahat, daha konforlu ve kaliteli hizmet alsınlar diye toplu ulaşım sorununu ilk etapta 18 otobüsle birlikte sistemin tamamını satın alarak çözdük. Ardından filomuza 9 tanesi sıfır olmak kaydıyla 11 araç daha ekleyerek hatlardaki araç sayımızı 29’a çıkarttık. Geldiğimiz noktada Hitit Ulaş A.Ş.’nin 23 adet 12 metrelik AKIA marka otobüsünü daha satın alarak hatlardaki araç sayımızı 52’ye çıkarttık.” dedi.

Toplu ulaşımda Belediye farkı hissedilecek

Toplu ulaşımda belediyenin payının artmasının vatandaşa hizmet kalitesi olarak döneceğinin altını çizen Yağbat, “Aldığımız 23 otobüsle birlikte belediyemizin toplu ulaşımda 48 otobüs ve 4 adet minibüsü olmak üzere toplamda 52 aracı oldu. Özellikle sistemi satın aldığımız günden sonra toplu ulaşımda yaşanan rahatlama ve kalite artışını hemşehrilerimiz bu 23 aracın daha belediyemiz tarafından satın alınmasından sonra daha da fazla hissedecekler. Toplu ulaşımda geldiğimiz son noktada toplamda hatlarda çalışan 72 otobüs ve 4 minibüsün 53 tanesi belediyemizin 23 tanesi de Ulaş A.Ş.’nin. Hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermek için gece gündüz demeden aşkla çalışıyoruz.” diye konuştu.

You may also like

More in Ekonomi