“Şehrin Önünü Açacak Önemli Bir Gelişme”

Çimento Fabrikası arazisinin Çorum Belediyesi tarafından satın alınması Çorum’da heyecan yarattı. Şehir plancıları ve inşaat mühendisleri, Çorum Belediyesi’nin Çimento Fabrikası ile ilgili attığı tarihi adımı “Şehrin Önünü Açacak Önemli Bir Gelişme” olarak değerlendirdi.

2021 yılının ilk gününde açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çimento Fabrikası arazisinin alınmasıyla ilgili Çorumlulara müjde vermişti. Şehrin önünü açacak önemli bir gelişmeyi kamuoyuna duyuran Aşgın,  Çimento Fabrikası’nın 1 milyon 384 bin m2’lik alanını satın alacaklarını açıklamıştı. Belediye Meclisi’nin onayından geçen satın alma işlemi için süreç devam ederken atılan bu tarihi adım kamuoyundan da destek buldu.

Şehir Plancısı Hasan Kiraz, Çorum Web TV’ye yaptığı açıklamada Çorum Çimento Fabrikası’nın geçmiş yıllarda şehrin ekonomisine önemli katkılar sağladığını ancak gelinen son süreçte üretimin durması ile birlikte Çorum’un sırtındaki bir kambur haline dönüştüğünü söyledi. Kiraz, Çorum için bir hayalin gerçek olduğunu ifade etti.

İnşaat Mühendisi Cemal Ersoy da dev proje ile ilgili Çorum adına çok heyecanlandığını söyledi. Ersoy, “Çorum’un ufkunu açacak bir proje. Çorum Belediyesi’ni tebrik ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Eğitim