Çorum Emniyet Müdürlüğü, son zamanlarda sosyal medyada yer alan ‘çocuk kaçırma’ paylaşımlarını yalanladı.

Sosyal medyadan hızlı bir şekilde yayılan ve anne-babalarda endişe oluşturan Çorum’da çocukların kaçırıldığı iddiaları asılsız çıktı. Konu ile ilgili açıklama, Çorum Emniyet Müdürlüğü’nden geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek “çocukların kaçırılmaya çalışıldığı” yönünde görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir.

“Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı”, “kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı” şeklinde ifadeler içeren kaçırma iddialarına karşın bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür.

Yukarıda iddia edildiği kapsamda birimlerimize çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış herhangi bir müracaat söz konusu değildir. Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

You may also like

More in Asayiş