Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin yangın bölgesinde çalışmaların sürdürdüğünü söyledi.

Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu günlerde Çorum Belediyesi’nin de tüm imkanlarını seferber ettiği söyledi. Aşgın “Adeta vatan savunması gibi bir mücadele içerisindeyiz. Milletimiz ve devletimiz el ele o coğrafyayı yeniden yeşillendirecek” dedi.

Yangın haberini alır almaz Çorum Belediyesi ekiplerini harekete geçirdiklerini belirten Başkan Aşgın, “1 itfaiye aracı, 3 arazöz,  mobil ikam aracı, gıda dağıtım aracı ve 15 personelimizle çalışmalara destek veriyoruz” dedi.

Ayrıca aç kalan hayvanlar için bölgeye 1 tır yem göndereceklerini belirten Başkan Aşgın “Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan da bölgede çalışmalara katılıyor. Kendisi bizi aradı bölgede en önemli ihtiyaçlardan birisinin hayvanlar için yem ihtiyacı olduğunu söyledi. Bunun üzerine ilk etapta 1 tır dolusu yem yardımını bugün bölgeye göndereceğiz. Yangının yaraları tamamen sarılana kadar Çorum Belediyesi olarak yardımlarımız ve desteklerimiz devam edecek” dedi.

You may also like

More in Gündem