Çorum Belediyesi ekipleri Sinop’un Türkeli ilçesinde yaşanan sel afetinin yaralarını sarmak için yola çıktı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın talimatı doğrultusunda sel afetinin yaşandığı Sinop’un Türkeli İlçesine 12 araç ve 15 personel gönderdi. Çorum’dan yola çıkan ekipler, Başkan Aşgın tarafından uğurlandı.

Çorum Belediyesi ekipleri afetzedelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda orman yangınları ile mücadele için seferber olan Çorum Belediyesi bu defa da sel afetinin yaşandığı bölgelerdeki çalışmalara destek veriyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Nerede bir sıkıntı varsa biz oraya koşmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, devletimizin büyüklüğünü ve merhametini bir kez daha sel bölgesinde gösteriyoruz” dedi.

Sinop’un Türkeli bölgesine koordinatör olarak görevlendirilen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile yaptıkları görüşme neticesinde, bölgeye iş makinesi ve personel desteği vereceklerini belirten Başkan Aşgın, “12 araç ve iş makinesi ile 15 personelimizi sel bölgesine gönderiyoruz. Çorum Belediyesi ekipleri Sinop Türkeli ilçesindeki yaraları sarmak üzere ekibimiz çalışmalara destek verecek” dedi.

You may also like

More in Gündem