Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında; Çorum Halk Eğitimi Merkezi tiyatro kulübü tarafından sahnelenen ‘Kahraman Doğa’ isimli eser çocuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Kahraman Doğa, okulların ardından bu kez de Devlet Tiyatro Salonunda sahnelendi.

Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek  “Çorum Halk Eğitimi Merkezi tarafından ilk kez kurulan tiyatro kulübüyle, her yaş grubundan insanlara ulaşmak hedeflendi. Bu yolla Halk Eğitimi Merkezinin sadece büyüklerin değil 7’den 70’e herkese hitap etmesi sağlandı.” dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sadık Efe de “Topluma sağlıklı ve faydalı bireyler kazandırmak, olaylara farklı açılardan bakabilme becerisi kazandırmak, işbirliği ve dayanışmayı öğretmek, sanata olan ilgiyi arttırmak çocuğun duygusal gerginliklerden uzaklaşmasına ve bireysel sorunlarına çözüm üretmesine yardımcı olmak bakımından tiyatronun önemli olduğunu  düşünerek çocuklarımıza ücretsiz olarak böyle bir hizmet vermeyi hedefledik. Daha doğru bir dünya istiyorsak, çocuklarımızın geleceğini güvence altına almayı düşünüyorsak tiyatronun eğitsel ve toplumsal katkısını aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Kahraman Doğa adıyla sahnelenen tiyatroda çevreci doğa, iyilik perisi, avcı ve hayvanlar arasında geçen  çevreyi kirletmemek, hayvan sevgisi, doğayı korumak gibi konular ele alındı.

Mukadder Akaydın İlkokulu, Buhara Kültür Merkezinde Adnan Menderes ve 19 Mayıs İlkokulu ile Hürriyet İlkokulunda sahnelenen oyun Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında 31 Mayıs Çarşamba günü Devlet Tiyatro Salonunda dört seans halinde tüm çocuklar için sahne alarak 3500 çocuğa ulaşmış oldu.

You may also like

More in Eğitim