8 ve 12. Sınıflar Kısıtlamalardan Muaf Tutulacak

8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim yeniden başladı. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yüz yüze eğitimle ilgili bir dizi karar aldı. Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin kısıtlamalardan muaf tutulacağı bildirildi.

Liselere Geçiş Sistemi ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek yaklaşık 4 milyon öğrenci ve öğretmenleri ara tatilde derslerine devam edecek. Bu öğrenciler kısıtlamalardan muaf tutulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12’nci sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitimin başlatılmasına karar vermişi.

Bu karar doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararı açıklayan Çorum Valiliği, sınava hazırlanan 8 ve 12’nci sınıflar için artık yüz yüze eğitimin başladığını ve hafta içi ile hafta sonu yapılacak kurslara katılan öğrencilerin özel izinle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını duyurdu.

You may also like

More in Gündem