176 Okulda Ders Zili Çaldı, 10 Bin 869 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı. Çorum’da da 176 okulda 10 bin 869 öğrenci uzun bir aradan sonra okula döndü.

Çorum Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi nedeniyle yayınladığı mesajda, köy okullarında gerekli tedbirler alınarak yüz yüze eğitime geçildiğini açıkladı. Sarı, ilimizde 53 birleştirilmiş sınıfta 552 öğrenci, 46 İlkokulda 3 bin 446 öğrenci, 55 Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında 3 bin 771 öğrenci ve 22 Anaokulda 3 bin 100 öğrenci olmak üzere toplam 176 okulumuzda 10 bin 869 öğrencinin yüz yüze eğitime başladığını duyurdu.

Sarı “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” uyarınca, okullarda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. İl Müdürlükleri koordinasyonunda açılacak tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. Okullarımız, gerekli tüm tedbirler alınarak temizlenmiş olup, tüm okullarımız ‘Okulum Temiz Belgesi’ ile belgelendirilmiştir” dedi.

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilmesini isteyen Sarı, “1 Mart’ta ilkokullarımız, 8 ve 12.sınıflarımızdan sonra da diğer kademeleri en kısa sürede hep birlikte açacağız” dedi.

You may also like

More in Gündem