Belediye Başkanı Aşgın, Turizm Alanında Yaptıkları Çalışmaları Değerlendirdi.  

Çorum Valiliği kültür ve turizm istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin 2020 yılında gerçekleştirdiği kültür ve turizm yatırımları ile 2021 yılına ilişkin planlamalar ele alındı.

“Kültür ve Turizm İstişare Toplantısı” restore edilerek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak kullanılan tarihi Bilaller Konağı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül ve Alacahöyük Kazı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yıldırım da katıldı.

Toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül, Çorum’da gerçekleştirdikleri kültür ve turizm çalışmalarını ele alan detaylı bir sunum yaptı.

Şengül, Çorum Müzesi’nde etnografya salonunun yetersiz kaldığını belirterek Çorum’a yeni bir Etnografya Müzesi kazandırmak için çalışma başlattıklarını açıkladı. Şengül, “Bakanlığımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunularak ilimize müstakil bir etnografya müzesi kazandırılmasını planlıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Çorum Belediyesi’nin turizm alanında yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.  Kalenin restorasyonu, Kültür Yolu projesi, İkiz Konakların turizme kazandırılması ve Arasta projesiyle ilgili bilgiler veren Başkan Aşgın, yapacakları çalışmalarla birlikte Çorum’da tarihi ve kültürel dokunun ayağa kaldırılacağı bir dönem yaşanacağını açıkladı.

You may also like

More in Manşetler