Çorum’da doğalgaz sızıntısı nedeniyle 5 kişilik aile ve onlara müdahale etmek için gelen 112 ekibinde görevli bir doktor zehirlendi. Durumu fark eden baba, yarı baygın bir halde kızını arayarak olası bir faciayı önledi.

Olay, gece geç saatlerde Karakeçili Mahallesi’nde meydana geldi. Stad Sokak’ta bulunan bir apartman dairesinde bilinmeyen bir nedenden dolayı gaz sızıntısı meydana geldi. Evde ailesiyle birlikte oturan Mustafa Şahin, kızını arayarak fenalaştıklarını belirtti ve yardım istedi. Eşi ve kayınpederiyle birlikte hemen babasının eve giden Meliha Tahtacı, Mustafa, Fatma ve Zahide Şahin’i yarı baygın halde buldu.

Yardıma gelenler ve sağlık görevlileri de gazdan etkilendi

İhbar üzerine olay yerine sağlık görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi. Evi kaplayan yoğun gaz sızıntısı nedeniyle yardıma gelen Meliha Tahtacı ve kayınvalidesi Satılmış Tahtacı ile 112 ekibinde görevli bir doktor da sızıntıdan etkilendi. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 6 kişi tedavi altına alınırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili açıklama da bulunan İlyas Tahtacı, “Babam eşimi aradı. ‘Biz ayağa kalkamıyoruz. Rahatsızlandık.’ dedi. O telaşla evden çıkarak hemen babamın evine geldik. Hemen ambulansı aradık. Eve girdikten sonra babamla eşim de gaz sızıntısından etkilendi. Hepsini ambulansla gönderdik. Hatta yardıma gelen bir sağlık görevlisi de gaz sızıntısından etkilendi.” dedi.

Olayın ardından Çorumgaz ekipleri Çarşı Polis Merkezi Amirliği ekipleriyle birlikte eve girerek incelemelerde bulundu.

You may also like

More in Asayiş