Çorum’da Önümüzdeki 5 Gün Soğuk Hava Etkili Olacak

Çorum’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkili oluyor. Meteoroloji tahminlerine göre önümüzdeki 5 gün soğuk hava etkisini sürdürmeye devam edecek. Kent merkezinde sıcaklık eksi 13 dereceye kadar düşecek.

Çorum’da uzun süredir beklenen kar, nihayet kenti beyaza bürüdü. Kuraklık sorunun yaşandığı ilimizde iki gün etkili olan kar, su kaynakları için hayati önem taşıdı. Kar yağışının ardından ise soğuk hava etkili oldu. Gece eksi 12 dereceyi gören soğuk havanın devam edeceği belirtildi. Meteoroloji tahminlerine göre, Çorum’da önümüzdeki 5 gün soğuk hava etkisini sürdürecek. Kent merkezinde en yüksek sıcaklığın eksi 2 derece olması beklenirken, en düşün sıcaklığın ise eksi 13 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Soğuk hava ve don olaylarına karşı da vatandaşların tedbirli olması istendi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Afet Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada özellikle su sayaçlarının soğuktan korunması için vatandaşlar tarafından gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Çorum kent merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğunu belirten Başkan Aşgın, karın düştüğü ilk andan itibaren 215 personel ve 26 araçla gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem