Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk Halkı, Filistin’e Güven Veriyor

Filistin, özgürlük mücadelesinde Türkiye’nin kendilerine verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar. Kardeş şehir protokolü için Çorum’a gelen Filistin’in Kalkilya Belediye Başkanı Dr. Haşim Elmasri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk Halkına güvendiklerini söyledi.

Kalkilya Belediye Başkanı Dr. Haşim Elmasri Çorum Belediyesi’ni ziyareti sırasında yaptığı açıklamada,  Türk halkına Filistin’e verdiği destekten dolayı çok teşekkür etti. Elmasri “Türk kardeşlerimiz Osmanlı döneminden bu güne kadar hep yanımızda oldu. Özellikle Sultan Abdülhamit Han, kendisine para teklif edilmesine rağmen Yahudilere Filistin’den bir karış toprak vermeyi kabul etmedi. Osmanlı Devleti ve Türk halkı sonuna kadar Filistin topraklarını ve Müslümanların hakkını savundu. İnşallah bir gün Filistin yeniden özgürlüğüne kavuşacak. Türk kardeşlerimizle birlikte bu zaferi birlikte kutlayacağız” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’e en zor anlarında  destek olduğunu dile getiren Elmasri, “Bizim devlet başkanımız her zor günlerimizde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a danışıyor ve ondan istediği desteği alıyor. İnşallah hep birlikte zafere ulaşacağız. Çorum ile kardeş şehir olmaktan çok onur duyuyoruz. Sizleri en kısa zamanda Karkilya’ya bekliyoruz. Karkilya sizin ikinci şehrinizdir. Hep birlikte Kudüs’e gidip namaz kılacağız inşallah” dedi.

 

You may also like

More in Gündem