Çorumlu Obası gurbetçileri ağırlayacak. Farlı ülkelerden yaz tatili için memleketlerine gelen gurbetçiler Çorumlu Obası’nda bir araya gelecek. Çorumlu Obası Gençlik Kamp Merkezi’nde bugün saat 18.00’de gerçekleşecek buluşmaya tüm gurbetçi vatandaşlar davet edildi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz ay İtalya’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Çorumlu gurbetçilerle bir araya gelmişti. Gurbetçilerle yaptığı sohbet sırasında böyle bir fikrin ortaya çıktığını belirten Başkan Aşgın, yaz tatilini geçirmek üzere memleketlerine gelen Çorumlu gurbetçilerin katılımıyla bir buluşma gerçekleştireceklerini açıkladı. Gurbetçi buluşmalarını geleneksel hale getirmek istediklerini ifade eden Başkan Aşgın, “Binlerce kilometre uzakta, memleket hasreti yaşayan gurbetçi kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. İlkini bu akşam düzenleyeceğimiz buluşmalarımızı her yıl düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Tüm gurbetçi hemşehrilerimizi bu buluşmaya bekliyoruz.” dedi.

Bu akşam saat 18.00’de Çorumlu Obası Gençlik Kamp Merkezi’nde gerçekleşecek gurbetçi buluşmasında Türk Halk Müziği dinletisi ve eğlencelerin yanı sıra çeşitli ikramlar yer alacak.

You may also like

More in Gündem