Halk Et, Türkiye’de Marka Haline Geldi

Çorum Belediyesi Halk Et Kombinası fabrika gibi çalışıyor. Kaliteli, ucuz ve güvenilir eti Çorumlularla buluşturan Halk Et, kısa sürede Türkiye’de marka haline geldi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kavurma ve sucuk üretimi ile ürün yelpazesini artıran Halk Et’in yakın zamanda pastırma ve hazır et döner üretimine de başlayacağını duyurdu.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, belediye meclis üyeleri ile birlikte halk et kombinasını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Halk Et’in günlük ortalama 400 kilogram et satışı, yıllık 400 ton kavurma üretimi yaptığını belirten Aşgın, şimdi de Halk Et markası ile sucuk üretimi ve satışlarına başladıklarını açıkladı.   Aşgın  “Kaliteli ucuz ve güvenilir eti Çorumlularla buluşturuyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’den kavurma siparişi aldıklarını belirten Başkan Aşgın, taleplere cevap verebilmek ve kapasiteyi artırmak için entegre tesis inşa edeceklerini belirtti.

Başkan Aşgın, üç yeni ürün için ARGE çalışması başlattıklarını açıkladı. Aşgın yakın zamanda pastırma ve hazır et döner üretimine başlayacaklarını duyurdu. Aşgın “Sadece bölgemize ve Çorum’a değil, tüm Türkiye’ye üretim gerçekleştireceğiz” dedi.

Halk Et Kombinasında, “Sıfır Atık” projesi kapsamında hayvansal atıklar da değerlendirilecek. Belediye Başkanı Aşgın, atıkların hayvanlar için mama yapılmak üzere kullanılacağını açıkladı.

Başkan Aşgınmeclis üyeleri ile beraber Halk Et tanzim satış mağazasında da incelemelerde bulundu. Aşgın, burada alışveriş yapan vatandaşlarla da görüştü. Fiyat ve kalite yönünden Halk Et’ten memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar Başkan Aşgın’a teşekkür etti.

You may also like

More in Eğitim