Hayvan Dostu Çorum Belediyesi Örnek Bir Yatırıma İmza Atıyor

Hayvan dostu Çorum Belediyesi örnek bir yatırıma imza atıyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hayvan Hastanesi’nde proje hazırlama çalışmalarının son aşamaya geldiğini duyurdu.  

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği “Net Soru Net Cevap” programında gençlerin solarını yanıtladı. Sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bir soruya cevap veren Başkan Aşgın, Hayvan Hastanesi projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Aşgın “Bu şehrin taşı, toprağı, havası, suyu, insanı bize emanet dolayısıyla hayvanı da bize emanet. Şu anda bizim Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz var. Nerede yaralı, kimsesiz, bakıma muhtaç bir hayvanımız varsa biz ona sahip çıkıyoruz. Kedi evleri ve köpek kulübeleri yapıp şehrin çeşitli noktalarına koyuyoruz.  Özellikle kış mevsiminde, hem yaban hayvanları hem de sokak hayvanları için doğaya yem bırakıyoruz. Bu hizmetimizin çıtasını yükseltmek için bir çalışma başlattık. Hayvan hastanesi yapıyoruz. Bununla ilgili olarak meclisten karar çıkarttık. Mevcut rehabilitasyon merkezimizin olduğu, Bahabey Çamlığı içerisine güzel bir alan oluşturduk, şu anda projesi hazırlanıyor. Burada aynı anda 3 hayvan ameliyatı yapılabilecek. Gerektiği durumda normal hastaneler gibi yatılı olarak da hasta ve yaralı hayvanların ilaç takibi ve tedavisi yapılacak. Şu anda hayvan hastanesiyle ilgili proje hazırlama çalışmalarımız son noktaya geldi” dedi.

 

You may also like

More in Gündem