4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Çorum Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle kutlandı.

Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programda, vatandaşlar ve öğrenciler hayvanlarla buluştu. Çeşitli okullardan gelen öğrenciler hayvan dostlarıyla buluşup sıra dışı bir gün yaşadı.

Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, Hayvanları Koruma Derneklerinin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Programda konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın hayvanların korunması ve onlara sahip çıkılması gerektiğinin mesajını verdi.

Çorum Belediyesi’nin yaralı ve hasta hayvanlara yardım etmek için tüm imkanlarını seferber ettiğinin altını çizen Başkan Aşgın hayvanların Allah’ın emaneti olduklarını ve bu emanete sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Hayvan Hastanesi projesi hakkında da bilgi veren Başkan Aşgın, projesi tamamlanma aşamasında olan hayvan hastanesini yakın zamanda Çorum’a kazandıracaklarını duyurdu.

Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanat bahçesini gezerek öğrencilerle birlikte hayvanları sevdi.

Ayrıca sokak hayvanlarının beslenmesi için programa katılanlara Çorum Belediyesi tarafından mama dağıtıldı. Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin minik ziyaretçilerine ise pamuk şeker ikram edildi.

 

You may also like

More in Gündem