Paket Servis Yapan Motor Kuryeler, Çorum Web TV İçin Bir Araya Geldi

Ülke genelinde özellikle hafta sonlarında hayat neredeyse durma noktasına gelirken çalışma temposundan hiçbir şey kaybetmeyen bir meslek dalını getiriyoruz şimdi ekranlarınıza. Onlar, her gün türlü zorluklara rağmen insanlara siparişlerini ulaştıran motor kuryeler. Artık birçok sektörün olmazsa olmazı haline gelen motor kuryeler, hafta sonunda Çorum Web TV için Kadeş Meydanı’nda bir araya gelerek yaşadıkları zorlukları ve insanlardan taleplerini mikrofonlarımıza anlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alarak milyonlarca kişinin hayatını etkileyen koronavirüs salgını, dünya genelinde kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasaklarının uygulanmasına neden olmaya devam ediyor. Ülkemizde de sokağa çıkma konusunda kısıtlama kararlarının alındığı şu günlerde özellikle hafta sonlarında hayat durma noktasına gelmiş durumda; ancak bir sektör var ki tüm kısıtlamalara rağmen hareketliliğinden pek de bir şey kaybetmiyor. Gıda sektörünün olmazsa olmazları motor kuryelerbu zor dönemde de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çorum’da sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda herkes evindeyken zor şartlara rağmen insanlara yiyecek ulaştırmaya devam eden motosikletli kuryeler Çorum Web TV için bir araya geldi.

Pandemi döneminde online siparişlerin de artmasıyla iş yükleri daha da artan motor kuryeler, yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor. Yiyecek sektörünün adeta bel kemiği olan kuryeler,hiç kimsenin sokağa çıkamadığı saatlerde evlere paket servisi yapmaya devam ediyor.

Çorum Web TV için Kadeş Meydanı’nda toplanan kuryeler,pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları mikrofonlarımıza anlatarak sipariş veren vatandaşlardan isteklerini dile getirdiler.

You may also like

More in Eğitim