“Sen Türkünü Söyle Çorum” Ses Yarışmasında Finalde Yarışma Hakkı Kazanan 10 Kişi Belirlendi.

Çorum genelindeki lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum”  Türk Halk Müziği Ses Yarışması’nda yarı final heyecanı yaşandı. Yarı finale kalan 30 yarışmacı jüri karşısına çıktı.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum” ses yarışmasının yarı finali geçtiğimiz Cuma günü Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Türk Halk Müziği dalında 30 yarışmacı katıldı.

Ses yarışması için başvurular 4 Ocak’ta sona ermişti. 14–19 yaş arası lise öğrencileri, 18-25 arası Hitit Üniversitesi öğrencileri ve pandemi nedeniyle Çorum’da ikamet eden üniversite öğrencilerinin WhatsApp üzerinden videolarını göndererek katıldığı yarışmada finalistler belli oldu.

Yarı finale kalan 30 yarışmacı 22 Ocak Cuma günü canlı sazlar eşliğinde önceden belirlenmiş bir eseri seslendirerek final için yarıştılar.

Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda finale katılma hakkı kazanan 10 yarışmacının isimleri şöyle:

ABDULMUTTALİP UZUN

ALARA NAZ ATAK

EMİNE YAVŞAN

FADİME BİÇER

FATMA BİKE

FIRAT AKSOY

MELİKE KAYA

NİLAY ESENKAYA

YUSUF ÇÖL

ZEYNEP GÜLBEYAZ MEYDANERİ

Finale kalan 10 yarışmacı 29 Ocak Cuma günü jüri önünde ve saz heyeti eşliğinde canlı performanslarını sergileyecek. Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Final sonrasında birinciye 5 Bin, ikinciye 4 Bin ve üçüncüye ise 3 Bin TL ödül verilecek. Yarışmanın finali Çorum Web TV’den de canlı yayınlanacak.

You may also like

More in Gündem