Kamuda mesai saatleri değişiyor. Çorum Valiliği Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamuda mesai saatlerinde yapılacak değişiklikle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada çalışma saatlerinin 10.00 ile 16.00 olarak belirlendiği bildirildi. Düzenleme yarından itibaren geçerli olacak.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2 Aralık 2020 Çarşamba gününden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatleri belirlendi. Buna göre kamuda 10.00-16.00 arasında mesai yapılacak.

Buna ilişkin Çorum Valiliği’nden de açıklama geldi. Çorum Valiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

“Özel kanun, kararname, karar ve yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan kamu kurum ve kuruluşlarına ait hükümler saklı kalmak kaydıyla;

COVİD-19 salgınının ilimizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla 2 Aralık 2020 tarihinden başlamak üzere kamu kurum ve kuruşlarında mesai saatleri 10.00 – 16.00 olarak uygulanacaktır”

You may also like

More in Gündem