Milletvekili Kaya, Laçin’e Yapılan Yatırımları Anlattı

AK Parti Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Laçin ilçesini ziyaret etti. Ziyarette ilçeye yapılan yatırımları inceleyen Milletvekili Kaya, yatırımların son durumlarıyla ilgili bilgiler de paylaştı.

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Laçin’e yapılan yatırımları anlattı. Çorum-Laçin-Osmancık yoluna yapılacak olan 15 adet sanayi dükkanını kısa sürede tamamlayacaklarını kaydeden Kaya, işyerlerinin Laçin-Osmancık yolunu kenarında yapılacağın açıkladı.

YEŞİLGÖL’E 2 MİLYON

Çorum’un saklı cenneti olarak bilinen Yeşilgöl için 2 milyon liralık bir proje hayata geçirdiklerini belirten Kaya, “Laçin’e yaptığımız hizmet sadece bu değil. Laçin’e yaptığımız, en kısa zamanda bitireceğimiz projelerimiz var. Yeşilgöl’de mesire alanı oluşturuyoruz. Belirli bir aşamaya geldik. 2 milyonun üzerinde bir para harcadık” diye konuştu.

“TOKİ’Yİ KISA SÜREDE İHALE EDECEĞİZ”

Kaya, ilçeye Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılması planlanan konutların da kısa süre içerisinde ihale edileceğini ifade etti. Milletvekili Kaya, “TOKİ ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Projesi çiziliyor. 8 bin metrekareye yapılacak TOKİ’yi kısa zamanda ihale edeceğiz” şeklinde konuştu.

ARITMA TESİSİNE 4,5 MİLYON

İl Özel İdaresi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Arsenik Su Arıtma Tesisi de 4,5 milyon liraya mal olacağını vurgulayan Kaya, “Arsenik Su Arıtma Tesisimizi 4,5 milyon lira bedelle Özel İdaremiz tarafından ihale edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK MERKEZİ VE SPOR TESİSİ

Yine ilçe gençlerini yakından ilgilendiren Gençlik Merkezi ve Spor Tesisi için son durumu paylaşan Kaya, “Yine Laçin’e bir Gençlik Merkezi ve spor tesisi için de bir ihale yapacağız.3 milyon liraya mal olacak bu hizmetimiz gençlerimizi çok sevindirecek. Bunlar bittiğinde Laçin güzelleşmiş olacak” dedi.

“HEP BERABER LAÇİNİMİZİ GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Laçin’in ilçe nüfusunun az olmasına rağmen 50 bin kişiye hitap ettiğini hatırlatan Kaya, “Her ne kadar Laçin, yaşayan nüfus az olsa da Çorum’da yaşayan insanları ve köyleriyle beraber yaklaşık 50 bin nüfusa hitap etmekte. Hep beraber Laçinimizi güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinde Milletvekili Kaya’ya, Belediye Başkanı İdris Görükmez, AK Parti Laçin İlçe Başkanı Selami Gaffar, AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri de eşlik etti.

You may also like

More in Gündem