Kadına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 86’ıncı yılı kutlanıyor. Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yaz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü nedeniyle yaptığı açıklamada, kadın haklarının erkeklerin de katkısıyla sağlanacağına vurgu yaptı.

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“5 Aralık, varlığımızın temel taşlarından birisi olan kadınlarımızın 1934 yılında gerçekleşen anayasa değişikliği ile kendilerine tanınan seçme ve seçilme hakkının yıl dönümünde Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor. Bizde Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınlarımızın bu özel gününü kutluyoruz.

Kadın hakları ve toplumda kadının konumu sadece kadınların düşünülüp fikir üretebileceği bir konu değildir. Toplumun parçası olan erkeklerle beraber hareket edilerek yapılabilecek bir konudur. Çünkü insan en yakınıyla beraber gelişmelidir. Yakınındakini geride bırakarak hareket etmek kişiye zafer kazandırabilir fakat huzur ve süreklilik sağlamaz.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86’ıncı yıl dönümünde bugün olduğu gibi gelecekte de inanç, düşünce ve yaşam tarzları noktasında ayrımcılığa uğramaksızın haklarının teslim edilmesini diler 5 Aralık dünya kadın hakları gününü kutlarım”

 

You may also like

More in Gündem