Çorum’un Koronavirüs Haritası, Alınan Tedbirlerle Normale Döndü

Çorum’un koronavirüs haritası alınan tedbirlerle normale döndü. Yüksek riskli olarak gösterilen kırmızı bölgeler büyük oranda yeşil ve maviye dönüştü.

Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’da vaka sayılarında yüzde 85 oranında düşüş olduğunu açıklamıştı. Çiftçi, yatan hasta sayısında, yoğun bakım hasta sayısında ve evde izolasyona alınan hasta sayısında önemli ölçüde düşüş olduğunu belirmişti.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler, Çorum’da da etkisini gösterdi. Vaka sayısındaki düşüş, risk haritasına da yansıdı. Çorum’un koronavirüs haritasında daha önceden yüksek riskli olarak gösterilen kırmızı bölgeler büyük oranda yeşil ve maviye dönüştü.

Bulaş riskini azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın hizmete sunduğu ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında bulunan korona haritasında alınan tedbirlerin etkisi gözler önüne serildi. Çorum şehir merkezinde geçtiğimiz aylarda büyük oranda kırmızıya bürünen harita bugünlerde normale döndü. Çorum’da vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasıysa haritanın normale dönmesinde oldukça etkili oldu.

You may also like

More in Gündem