Karantinaya Uymayan 13 Kişi Yurda Yerleştirildi

Çorum’da mahalle denetim ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ekipler rutin denetimlerinin yanı sıra ihbarları da değerlendiriyor. Son bir haftada karantina kuralını ihlal eden 13 kişi hakkında işlem yapıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre koronavirüs denetimleri kapsamında son 1 haftada Çorum merkez ve ilçelerinde 43 ihbar alındı. Bu ihbarların 7’si asılsız ihbar olurken, 36 ihbar ise Mahalle Denetim Ekiplerine bildirilerek gerekli işlemler yapıldı.

Mahalle Denetim Ekiplerince 22 bin 806 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekiplerince 11 bin 38 işyeri ve kişi denetlendi. Bu denetimlerde izolasyon kurallarına uymayan kişilere yönelik 100 adet tutanak tutuldu. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 105 işyeri ve kişiler için de birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.

Öte yandan İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde evlerinde izolasyonda olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 13 kişi tutanakla tespit edilerek yurda yerleştirildi.

You may also like

More in Asayiş