Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, “Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları” konferansında Çorumlularla buluştu.

Çorum Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları Çorum” konferansı Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar katıldı. Konferans Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlandı.

Konferansı, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, AK Parti Çorum Milletvekili Adayı Yusuf Ahlatcı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, STK temsilcileri ve vatandaşlar izledi.

Yerli ve milli teknolojiden savunma sanayi atılımlarına kadar pek çok konuya değinen Yarar, Türkiye’nin savunma sanayisinde lider ülke konumuna yolculuğunun dünü ve bugününü anlattı.

Türkiye’nin geçmişte savunma sanayi gibi bazı alanlarda dış ülkelere muhtaç olduğunu ifade eden Yarar, “Biz adamların istedikleri zaman fiyat belirledikleri, istedikleri zaman ürün sattıkları, istedikleri zaman satmadıkları kocaman bir süper marketiydik. Bugün savunma sanayinin, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, TSK’nın geldiği gücü onlarda biliyor. Terör bitmek üzere. 2023 yılından itibaren terörle kimsenin bu ülkeye el sallaması ve parmak göstermesi mümkün değil.” dedi.

Gençlere mesaj verdi

Gençlere Türkiye aleyhine konuşanlara müsaade etmemeleri çağrısında bulunan Yarar, “İnsanların hayal ettiği şeylerin büyük bir kısmı son yıllarda gerçekleşti. Ne kaldı geriye? Bir 10 yıl daha sabretmek. 10 sene sonra gençlerin hakkının verildiği, iyi şartlarda yaşadığı, imkanların olduğu bir hayat arzuluyoruz. Gençlerin hayalindeki o cep telefonunu Türkiye’de yapacağız. O arabalar Türkiye’de yapılacak. Gençler, bu ülkeyle ilgili kimsenin size kötü söz söylemesine müsaade etmeyin.” şeklinde konuştu.

Konferansın ardından protokol üyeleri tarafından Yazar Mete Yarar’a hediye ve çiçek takdim edildi.

You may also like

More in Gündem