AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Alaca ilçesine Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi açılacağı müjdesi verdi.

Alaca ilçesinde düzenlenen Muhtarlar Buluşmasına katılan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinleyip sohbet etti.

Alaca’ya Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi açılacağını açıklayan Kaya, veteriner sağlık teknisyeni ve hayvan teknisyeni yetiştirme konusunda Türkiye’de sadece 5 lise bulunduğunu söyledi.

Bu lise ile birlikte Alaca’da gençlerin istihdam sorunu yaşamayacağını belirterek, “Veteriner sağlık teknisyeni ve hayvan sağlığı teknisyeni yetiştirme konusunda ciddi yatırımlar yaparak, liseyi Alaca’ya ve gençlerimize kazandıracağımızın mutluluğunu yaşıyoruz. Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz iş sorunu yaşamayacak. Okulumuzda ise uygulamalı ve iyi bir eğitim alan öğrenciler liseyi bitirdiklerinde iş hayatına atılabilecekler.” dedi.

Kaya, Türkiye’nin istihdam oranı en fazla olan liselerinden biri olan Veteriner Teknisyenliği Meslek Lisesi’nden mezun olanlar, hayvan sağlığıyla ilgili birçok iş kolunda veteriner teknisyeni olarak çalışabileceğini sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem